Powiatowa Uroczystość Kombatancka w Ziębicach

9 kombatanci 2019Mszą świętą w ziębickiej Bazylice Mniejszej rozpocznie się Powiatowa Uroczystość Kombatancka, która odbędzie się w najbliższy piątek, 20 września 2019 r. W tym roku uroczystości zaplanowane w różnych częściach miasta: w Bazylice, Rynku oraz na Górze Parkowej pod pomnikiem Orła Piastowskiego.

Szczegóły i harmonogram na plakacie. Zapraszamy do uczestnictwa.

Studio Piosenki Metro poszukuje muzycznych talentów

przesłuchaniaRusza rekrutacja do Studia Piosenki „METRO” w Ząbkowicach. Jeśli kochasz śpiewać, uwielbiasz musicale zapisz się i przyjdź na casting. To wyjątkowa okazja, by spróbować swoich sił i rozwinąć skrzydła bez względu na wiek. Studio ma na celu wyszukiwanie „wokalnych„ perełek” i pomoc w wypromowaniu ich na warszawskie deski teatru „BUFFO”. Jeżeli czujesz, że scena może być Twoim drugim domem i chcesz podjąć bardzo ciężką pracę z możliwością występu przed samym mistrzem Januszem Józefowiczem oraz Januszem Stokłosą przyjdź do nas!

Czytaj więcej...

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa dostępnego dla mieszkańców Powiatu Ząbkowickiego

Herb Powiatu ZąbkowickiegoListę jednostek nieodpłatnego poradnictwa dostępnego dla mieszkańców Powiatu Ząbkowickiego, którą zgodnie z art. 8a ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r., poz. 2030 z późn. zm.) sporządza i aktualizuje starosta. Lista zawiera dane jednostek nieodpłatnego poradnictwa uporządkowane według tematyki poradnictwa, w tym jednostek publicznych, jednostek niepublicznych działających na zlecenie oraz jednostek prowadzących działalność pożytku publicznego działających na zlecenie, którym powierzono zadania z zakresu poradnictwa specjalistycznego na podstawie odrębnych przepisów.

Czytaj więcej...

II edycja programu odbudowy populacji zwierzyny drobnej w Powiecie Ząbkowickim

rodowisko 1 20190904 1749296315Powiat Ząbkowicki rozpoczął we wrześniu 2018r. II edycję Programu odbudowy populacji zwierzyny drobnej w Powiecie Ząbkowickim, którego pierwsza część była realizowana w latach 2013-2016. W czasie trwania I edycji zostało wypuszczone łącznie 700 szt. zajęcy szaraków pochodzących z hodowli klatkowo-zagrodowej. Łączny koszt I edycji Programu sięgnął kwoty 208.972,00zł gdzie cena za 1 zająca wynosiła 296 zł. 

Czytaj więcej...

Dożynki Powiatowo-Gminne w Witostowicach

tradycja 1 20190902 1701864192Mszą Świętą Dożynkową na dziedzińcu Zamku na wodzie w dniu 1 września br. rozpoczęły się Dożynki Powiatowo-Gminne, które w tym roku organizowane były w Witostowicach. Sołectwo Witostowice, Gmina Ziębice, Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich oraz Ziębickie Centrum Kultury przygotowały bardzo bogaty program uroczystości. Mszę Świętą uświetnił występ zespołu „Starczowianie”. 

Czytaj więcej...

logo1 logo2 logo3 logo4 logo5
W3A.PL Logo