Ćwiczenia ratownicze w DPS Ząbkowice Śląskie

bezpieczestwo 4 20191119 2006552866Ewakuacja pracowników oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich to główny element ćwiczeń powiatowych pod kryptonimem „Senior 2019”. W poniedziałek 18 listopada 2019 r. strażacy, policjanci, ratownicy medyczni oraz reprezentanci pozostałych podmiotów wspierających i koordynujących działania ratownicze, wypracowywali praktyczne rozwiązania działań w sytuacjach zagrożenia. Dzięki takim ćwiczeniom i współpracy służb, poziom bezpieczeństwa w Powiecie Ząbkowickim wzrasta.

Czytaj więcej...

Informacja dot. przekształcenia użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości Skarbu Państwa

Herb Powiatu Z─ЕbkowickiegoZ dniem 1 stycznia 2019r. prawo użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe przekształciło się w prawo własności tych gruntów – na mocy ustawy z dnia 20 lipca 2018r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe  w prawo własności tych gruntów ( t.j. Dz.U. z 2019r. poz. 916 ze zm.). Właściciel gruntu, może w każdym czasie trwania obowiązku wnoszenia opłaty, złożyć wniosek o jednorazową wpłatę. 

Czytaj więcej...

I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Ząbkowickiego w Szachach Szybkich

MISTRZOSTWA2019Popularyzacja sportu szachowego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, wyłonienie najlepszych zawodników zgłoszonych do turnieju oraz integracja poprzez sport to główne cele przyświecające organizacji I Otwartych Mistrzostw Powiatu Ząbkowickiego w Szachach Szybkich.  Organizatorzy, czyli Przedszkole Na Orlej Polanie, Urząd Miejski w Ziębicach, Starostwo Powiatowe oraz Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach i Ziębickie Centrum Kultury zapraszają do udziału.

Czytaj więcej...

Spotkanie dotyczące sezonu grzewczego 2019/2020

czadiogienW związku z rozpoczynającym się jesienno-zimowym sezonem grzewczym Komenda Powiatowa Państwowej Straż Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich przy wsparciu Starosty Powiatu Ząbkowickiego przeprowadza kampanię edukacyjno–informacyjną na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach, domach jednorodzinnych, a także z niebezpieczeństwem zatruciem tlenkiem węgla.

Czytaj więcej...

IV Powiatowy Przegląd Piosenki Patriotycznej

Przegląd PieśniPod patronatem Starosty Ząbkowickiego odbędzie się po raz czwarty Powiatowy Przegląd Piosenki Patriotycznej „Tu jest moje miejsce”. W stoszowickiej świetlicy wiejskiej zobaczymy 11 listopada 2019 r. 10 solistów oraz 10 zespołów prezentujących utwory o tematyce patriotycznej. Do udziału zapraszają Fundacja Pozytywka, Gminny Ośrodek kultury, Sportu i Rekreacji w Stoszowicach oraz Sołtys Wsi Stoszowice. 

Czytaj więcej...

logo1 logo2 logo3 logo4 logo5
W3A.PL Logo