Karpiowe zawody już w maju

III edycja Otwartych Mistrzostw Ziemi Ząbkowickiej w Karpiowaniu odbędzie się w dniach 24-27 maja 2012 r. nad przepięknym zbiornikiem Kozielno, przez który przebiega granica dwóch województw: Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Przez cztery dni i trzy noce non stop miłośnicy połowów ryb karpiowatych będą walczyć o tytuł mistrza i cenne nagrody.
 
Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa. Szczegóły na plakacie i w załączonym regulaminie. Zbiornik Kozielno to typowa zaporówka o powierzchni około 270 ha, która wraz z Topolą, Jeziorem Otmuchowskim i Głębinowem stanowi kaskadę zbiorników na Nysie Kłodzkiej. Powstał po słynnej powodzi w 1997 roku i jest regularnie zarybiany przez Okręg PZW w Wałbrzychu zarówno rybami karpiowatymi jak i szlachetnymi. W wodzie pływa sporo karpi dorastających do 20 kg, sumów, sandaczy, szczupaków, a także leszczy. Nierzadko można spotkać również amura, jesiotra, dorodnego jazia i coraz częściej węgorza.

Zbiornik Kozielno powstał z zalania wcześniejszych stawów i koryta Nysy Kłodzkiej, które tworzą charakterystykę urozmaiconego dna. Zbiornik Kozielno to nie jest łatwe łowisko. Dobre miejsca dla karpiarzy mogą znajdować się w odległości 80-100 m od brzegu (przeważnie krzaki na drogach pomiędzy dawnymi stawami pożwirowymi) jak i na odległościach ponad 250 m. Niezbędne jest więc łowienie z wywózki przy użyciu pontonu lub łódki. Kozielno to nie jest miejsce dla wygodnych amatorów karpiowania. Bez odpowiedniego miejsca, przygotowania łowiska i trafnej taktyki łowienie może okazać się bezproduktywne. Ci jednak, którzy poświęcą swój czas oraz obiorą dobrą taktykę mogą liczyć na seryjne odjazdy i ryby sporych rozmiarów.

Najlepszy czas na łowienie karpi i amurów w Kozielnie przypada na miesiące maj - czerwiec, oraz wrzesień - listopad. Latem lepiej wybrać się w inne miejsca, zbiornik bowiem oblegają amatorzy kąpieli i sportów wodnych.

Zapraszamy jeszcze raz wszystkich chętnych do udziału w zawodach. Szczególnie tych, którzy swoich sił chcą spróbować na dzikiej i dość dużej wodzie.  Świetna atmosfera gwarantowana.

plakatinternet

logo1 logo2 logo3 logo4 logo5
W3A.PL Logo