Studniówka 2017 w ziębickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych

szkolnictwo 4 20170210 1212770832Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, ważnych jest kilka tych chwil, na które czekamy…Słowa z piosenki Marka Grechuty, umieszczone jako motto tegorocznego zaproszenia na Studniówkę, stały się już rzeczywistością. Dnia 4 lutego 2017 roku w restauracji Gospodarstwa Agroturystycznego „Nad Stawami” w Karnkowie odbyła się Studniówka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach.

 

 

W balu wzięli udział zaproszeni goście: grono pedagogiczne szkoły wraz z Panią Dyrektor Joanną Smętkiewicz oraz Wicestarosta Powiatu Ząbkowickiego – pan Mariusz Szpilarewicz. Bohaterami tego dnia byli przyszli maturzyści z pięciu klas:

 

  • Liceum Ogólnokształcącego o profilu akademickim i ratowniczo – strażackim (wychowawczyni pani Urszula Józwiszyn),
  • Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym (wychowawczyni pani Agata Sobków),
  • Technikum gastronomiczno – hotelarskiego (wychowawczyni pani Halina Czyż),
  • Technikum informatycznego i fryzjerskiego (wychowawczyni pani Elżbieta Sobocińska),
  • Technikum mechanicznego (wychowawca pan Robert Benedyk).

 

Bal studniówkowy rozpoczął się tradycyjnie - od wykonania przez maturzystów „Gaudeamus”, następnie – po przemówieniach rodziców, pani dyrektor oraz pana wicestarosty - młodzież zaprezentowała się w pięknym i dostojnym polonezie. Po gromkim toaście na cześć szkoły i profesorów rozpoczęła się doskonała zabawa.

 

Miłym akcentem Studniówki był program artystyczny nazwany „Wielka powtórką przedmaturalną” - uczniowie wzorowo wyrecytowali zabawna parafrazę Inwokacji z „Pana Tadeusza” oraz trzynastozgłoskowcem opowiedzieli o swojej szkole i dyrekcji. Nauczycielom zaś dedykowane były pełne dowcipu fraszki, których inspiracją stały się znane uczniom powiedzonka i zabawne zachowania ich pedagogów. W czasie balu mogliśmy także podziwiać specjalnie na tę okoliczność przygotowany pokaz walca. Choreografię dla czterech wspaniałych par ułożyła jedna z tancerek – Wioletta Nawłoka z klasy III LO b. Znakomita muzyka, dobre jedzenie, świetne towarzystwo, ale przede wszystkim chęć przeżycia wspaniałej zabawy spowodowały, że uczniowie bawili się do białego rana. Ostania para – Agnieszka i Bartosz z klasy III LO a zeszli z parkietu o 4.45.

 

Jeden z najważniejszych dni, na który się czeka z niecierpliwością i ekscytacją już za nami. Był wspaniały – uroczysty i zarazem pełen młodzieńczej radości. Mamy nadzieję, że bal ten jest zapowiedzią pomyślnie zdanych egzaminów oraz początkiem szczęśliwego i spełnionego dorosłego życia.


Redakcja ZSP Ziębice

 

logo1 logo2 logo3 logo4 logo5
W3A.PL Logo