Pracownia kosmetyczna i nowa oferta edukacyjna w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach

szkolnictwo 4 20170214 1457839819Od września ubiegłego roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach uruchomiliśmy dodatkowe formy kształcenia, jakimi są kwalifikacyjne kursy zawodowe. Kształcimy m.in. przyszłe kosmetyczki, a dokładniej -uczymy kwalifikacji A.62 - Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp. Kwalifikacyjny kurs trwa trzy semestry i kończy się egzaminem zawodowym.

3 lutego bieżącego roku odbyło się oficjalne otwarcie szkolnej pracowni kosmetycznej. W otwarciu brali udział: Wicestarosta Powiatu Ząbkowickiego - pan Mariusz Szpilarewicz, Dyrektor ZSP - pani Joanna Smętkiewicz, nauczyciele szkoły oraz słuchaczki kursu. Pracownię urządzały panie uczące na kursie przedmiotów teoretycznych i zawodowych: Ewelina Dreszer oraz Magdalena Patrzyk. Szczególne podziękowania należą się panom: Michałowi Józwiszynowi oraz Grzegorzowi Noculakowi, którzy czuwali nad pracami remontowymi.

Pracownia została wyposażona w sprzęt do upiększania i pielęgnacji ciała, dłoni i stóp. Znajduje się w niej stanowisko do przeprowadzania zabiegów na ciało oraz do masażu. Posiadamy pełną aparaturę potrzebną do pracy m.in. do terapii masażowej kamieniami, szklanymi kulami, stemplami ziołowymi, dodatkowo mamy do dyspozycji dermomasażer - urządzenie do podciśnieniowego masażu ciała oraz bezinwazyjnej redukcji cellulitu. Zabiegi są całkowicie nieinwazyjne i bezpieczne, wspomagają naturalne procesy zachodzące w organizmie, dodatkowo stymulują wytwarzanie „hormonów szczęścia”, przynosząc relaks i odprężenie. W pracowni znajdują się również cztery stanowiska do pielęgnacji i upiększania dłoni i stóp wyposażone w parafiniarki, lampy LED/UV, frezarkę oraz akcesoria niezbędne do zdobnictwa paznokci.

Już wkrótce ogłosimy nabór na kolejny kurs, który rozpocznie się od września 2017 roku.

Uczestnictwo w kursie pozwoli podnieść kwalifikacje zawodowe, zdobyć wiedzę z zakresu rynku kosmetycznego i przede wszystkim - rozwinąć swoje pasje. Z nami można zdobyć wiedzę i – co ważne -kwalifikacje do pracy w gabinecie kosmetycznym.

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby!

Redakcja ZSP Ziębice.