Powiatowy Turniej Szachowy po raz XVII

szachy 1 20170215 1401249109Pod patronatem Romana Festera Starosty Ząbkowickiego odbył się po raz XVII Powiatowy Turniej Szachowy z udziałem ponad 30 uczestników. W sali konferencyjnej tutejszego urzędu powiatowego rywalizowano w czterech kategoriach: senior, kobieta, junior oraz junior młodszy. Każdy z uczestników rozegrał 13 rund trwających maksymalnie 5 min. Czasu więc na rozegranie pojedynku było bardzo niewiele.

Mimo krótkiego czasu trwania jednej partii najlepsi nie mieli problemów z kolejnymi ruchami na szachownicy, potwierdzając tym samym bardzo duże umiejętności. Ostatecznie pierwsze miejsce w kategorii open zdobył Mariusza Janduła, drugie Mariusz Olesko, a trzecie Kazimierz Szydełko. Wśród pań tryumfowała Oliwia Wijaszka, za którą uplasowały się Patrycja Fajt oraz Natalia Czyżewska. Kategorię junior zwyciężył Michał Szydełko zostawiając za sobą Gabriela Lechmana oraz Natana Sypnia. W ostatniej, najmłodszej kategorii junior młodszy na najwyższym stopniu podium stanął Tomasz Wijaszka, drugie miejsce zajął Mikołaj Wronkowski, a trzecie Marcel Grabowski.

Najlepsi zawodnicy poszczególnych kategorii otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Na uczestników czekał również poczęstunek i słodka niespodzianka.