Znajomość zasad polskiej pisowni i interpunkcji sprawdzona po raz szesnasty!

szkolnictwo 4 20170404 1516682002„Człowiek musi wierzyć w parę prostych pojęć, jeśli chce żyć przyzwoicie” – tak brzmiało hasło XVI edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego zorganizowanego w Liceum Ogólnokształcącym w czwartek, 30 marca. Tegoroczna edycja poświęcona została dorobkowi artystycznemu pisarza Józefa Conrada Korzeniowskiego, w związku ze 160. rocznicą jego urodzin. Jak co roku, przedsięwzięcie objęło patronatem Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich. Przybyłych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami powitał dyrektor Liceum, pan Tomasz Błauciak. Następnie uczestnicy (19 osób z gimnazjów i 9 ze szkół ponadgimnazjalnych) rozeszli się do gabinetów, gdzie zmierzyli się z niełatwymi dyktandami, które przygotowała pani Jolanta Depczyńska.

 

 

W tegorocznej edycji zawiłości polskiej ortografii pokonywali również: pan Mariusz Szpilarewicz – wicestarosta Powiatu Ząbkowickiego, wicedyrektor Liceum – pani Mariola Hajduk, pan Tomasz Błauciak, dyrektor LO oraz pani Elżbieta Wąż. W czasie, kiedy komisja złożona z nauczycielek języka polskiego i opiekunek przybyłych uczniów sprawdzała dyktanda, uczestnicy mogli się posilić i obejrzeć okolicznościową wystawę przygotowaną przez panią Agnieszkę Felkę.

 

Zanim pani Mariola Hajduk – wicedyrektor Liceum – oficjalnie podała wyniki i nagrodziła wartościowymi książkami zwycięzców, licealiści przedstawili prezentację o życiu i twórczości Józefa Conrada Korzeniowskiego oraz program artystyczny o tematyce marynistycznej. Tę część przygotowały panie Magdalena Kotowicz i Urszula Zachara (koordynatorka konkursu). Ostatnią częścią przedsięwzięcia było przedstawienie Mistrzów i Mistrzyń Ortografii.

 

W kategorii gimnazjów zwycięzcą okazał się po raz kolejny Witold Podraza z Gimnazjum nr 2, drugie miejsce przypadło Kacprowi Woźnemu z Gimnazjum nr 1, trzecie miejsce zajął Łukasz Jednak z Kamieńca Ząbkowickiego.

 

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Mistrzynią Ortografii po raz trzeci została Aleksandra Moskal, drugie miejsce zdobyła Patrycja Bartkiewicz (obie laureatki są uczennicami Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły). Trzecia nagrodzona osoba to Dagmara Gazda z ZSZ w Ząbkowicach Śląskich.

 

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów podczas kolejnej edycji zmagań z ortografią w przyszłym roku! Zainteresowanych treścią dyktand zapraszamy do przejrzenia zakładki Powiatowy Konkurs Ortograficzny na stronie internetowej Liceum Ogólnokształcącego.

logo1 logo2 logo3 logo4 logo5
W3A.PL Logo