„112 – ratuje życie” – finał konkursu powiatowego

konkurs 1 20170523 1051252131Dzieci z przedszkoli powiatu ząbkowickiego były uczestnikami konkursu plastycznego, którego głównym organizatorem było Centrum Powiadamiania Ratunkowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu. Do etapu powiatowego zgłoszono 37 prac, z których 35 spełniło wymogi zawarte w regulaminie.

 


Głównym celem konkursu było rozpowszechnianie wiedzy wśród przedszkolaków na temat numeru alarmowego 112. Priorytetem natomiast podkreślenie ogromnej roli numeru alarmowego w ratowaniu życia, zdrowia, mienia lub środowiska. „W trosce o bezpieczeństwo ludzi ważne jest aby SYSTEMATYCZNIE przypominać o zasadach korzystania z numeru 112 oraz uświadamiać kiedy i w jaki sposób należy z niego korzystać. Konkurs zwraca uwagę na naukę właściwych reakcji w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia, mienia lub środowiska i kształtowanie odpowiednich zachowań dzieci w obliczu nagłych zdarzeń. Z obserwacji można zauważyć, iż poprzez dzieci trafiamy również do ich rodziców, dziadków co powiększa grono osób potrafiących w odpowiedni sposób użyć numeru.”


Powiatowa komisja konkursowa, nie miała łatwego zajęcia, gdyż prace dzieci naprawdę prezentowały się znakomicie. Ostatecznie, po długich naradach wybrano najlepsze, a także przyznano wyróżnienia.


I miejsce – Zuzanna Waliczek – Przedszkole Publiczne w Henrykowie;
II miejsce – Norbert Handel – Przedszkole Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ząbkowicach Śl.
III miejsce – Ksawery Łach – Przedszkole Publiczne Nr 1 w Ząbkowicach Śl.;
IV miejsce – Kacper Jankojć – Przedszkole Publiczne Nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim;
V miejsce – Paweł Błyskal – Przedszkole „Bajkowa Kraina” w Ciepłowodach;

 

Wyróżnienie – Grzegorz Bajorek – Placówka Opieki Przedszkolnej „Bajka” w Złotym Stoku”;
Wyróżnienie – Zofia Biel – Przedszkole Nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim;
Wyróżnienie – Tymoteusz Janik – Szkoła Podstawowa - Oddział Przedszkolny w Braszowicach;
Wyróżnienie – Dominika Markowska - Placówka Opieki Przedszkolnej „Bajka” w Złotym Stoku”.

logo1 logo2 logo3 logo4 logo5
W3A.PL Logo