Złowił ponad 20 kg ryb w jedną noc

wdkarstwo 1 20170614 2006875990To były bardzo udane zawody wędkarskie. W sobotę 10 czerwca 2017 r. na Zbiorniku Topola odbyły się po raz trzeci Nocne Powiatowe Zawody Gruntowe, w których udział wzięło 55 zawodników. Tegoroczna impreza była poświęcona pamięci wieloletniego skarbnika ząbkowickiego koła PZW Adama Miernika, który zmarł w zeszłym roku. Dopisała frekwencja i co najważniejsze ryby. Najlepszy zawodnik po 14 godzinach łowienia miał na koncie ponad 20 kg ryb!


Zawody zorganizowało Koło PZW Ząbkowice Śląskie przy znacznym wsparciu Gminy Ząbkowice Śląskie. W tym roku do współorganizacji włączyły się również Koła PZW z Barda, Kamieńca Ząbkowickiego i Ziębic, a także osoby prywatne. Puchary ufundowało Starostwo Powiatowe.


W zawodach udział wzięła rekordowa liczba uczestników, gdyż na brzegu Topoli zameldowało się 55 zawodników, głównie z Powiatu Ząbkowickiego, ale nie tylko. Wędkarze przybyli także z Bielawy, Łagiewnik, a nawet Oławy. Łowiono na dwie wędki od godziny 18:00 (sobota) do godziny 8:00 (niedziela).


Zawody wygrał Tomasz Mołdawiak, który zawody zakończył z imponującym wynikiem 21,320 kg złowionych ryb. Drugie miejsce zajął Andrzej Iwanciów, a trzecie Karol Pietkiewicz. Ogólnie nagrodzono 20 zawodników, były też wyróżnienia indywidualne (największa ryba, najmniejsza ryba oraz największa ilość złowonnych ryb).


Kolejne zawody dopiero od koniec sierpnia. W ostatnia niedzielę miesiąca na zalewie Topola odbędą się spławikowo-gruntowe zawody rodzinne. Już teraz możemy zdradzić, że na wszystkich uczestników czeka niespodzianka.

logo1 logo2 logo3 logo4 logo5
W3A.PL Logo