Przejechaliśmy 11 km brzegami Topoli i Kozielna

sport 1 20170620 1173451613XVIII Powiatowy Rajd Rowerowy za nami. W sobotę 17 czerwca 2017 r. prawie 350 cyklistów wyruszyło z miasteczka rowerowego w Błotnicy, by piękną, widokową trasą wzdłuż zbiorników wodnych Topoli i Kozielno przejechać odcinek 11 km. Pogoda nie sprzyjała wycieczkom jednośladem, ale frekwencja i tak dopisała. Nic w tym dziwnego gdyż tegoroczna edycja była wyjątkowa. Podczas rajdu swoją przygodę życia – podróż rowerem dookoła świata – rozpoczął mieszkaniec Ząbkowic Śląskich Marcin Długopolski. Przed nim jeszcze około 35.000 km i dwa lata podróży.

Powiatowy Rajd Rowerowy to już impreza z historią. Corocznie w imprezie bierze udział kilkuset cyklistów z różnych regionów Polski. W tym roku mimo siąpiącego deszczu, niskiej temperatury oraz silnego wiatru na starcie rajdu stanęło prawie 350 rowerzystów. Zgodnie z tradycją cykliści spacerowym tempem przejechali wytyczoną trasę, a na punktach kontrolnych zbierali naklejki. Każdy kto dotarł do mety otrzymał koszulkę rowerową BIKE-owa Ziemia Ząbkowicka oraz talon na posiłek regeneracyjny. Wcześniej przy rejestracji organizatorzy rozdawali opaski odblaskowe, aby rowerzyści bezpiecznie czuli się podczas wypraw, a także smycze i karty startowe.
W miasteczku rowerowym na uczestników czekały różne konkurencje, w których najlepsi mogli wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe. W tym roku do wygrania było 11 rowerów górskich, kilkanaście kasków, a także bidony sportowe. Warto dodać, że podczas rajdu swoje stoiska promocyjne miała Komenda Powiatowa Policji w Ząbkowicach Śląskich, która znakowała chętnym rowery, Straż Graniczna oraz Italia Bike.

Na zakończenie XVIII edycji rajdu wszyscy zgromadzeni pożegnali Marcina Długopolskiego, który w asyście kilkudziesięciu rowerzystów wyruszył w kierunku Republiki Czeskiej rozpoczynając dwuletnią podróż dookoła świata.

XVIII Powiatowy Rajd Rowerowy po raz drugi gościł w miejscowości Błotnica. W tym miejscu organizatorzy – Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich – pragną podziękować Gminie Złoty Stok, a także Sołectwu Błotnica za pomoc organizacyjną, ciepłe przyjęcie i świetna atmosferę. Organizatorzy składają również serdeczne podziękowania przedstawicielom RZGW za umożliwienie przejazdu przez obie tamy, ząbkowickiej Policji, OSP Złoty Stok, OSiR Ząbkowice Śląskie, a także CKiP Złoty Stok oraz sponsorom nagród. W tym roku organizację rajdu wsparli: Gmina Stoszowice, Gmina Złoty Stok, Gmina Ziębice, Gmina Ząbkowice Śląskie, Silesian Grain Sp. z o.o., Staropolanka, EMC Instytut Medyczny S.A., Szkolny Związek Sportowy, Nadleśnictwo Bardo Śląskie, Bank Spółdzielczy w Ząbkowicach Śląskich, ELIN Kamieniec Ząbkowicki, Zbylbruk Bobolice, Polimet Mąkolno, MDF Salon Fiata Ząbkowice Śląskie, Izabela Katarzyna Mrzygłocka – Posłanka na Sejm RP, a także Robert Serafin. Dziękujemy i do zobaczenia za rok.