ZSP Ziębice - do czterech razy sztuka - czyli kolejny projekt Równać Szanse

zspziebice„Młodzi, zdrowi i ekologiczni” to nazwa kolejnego - czwartego projektu, który uzyskał przychylną ocenę komisji Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego Równać Szanse 2017. Konkurs był dwuetapowy i wymagał napisania diagnozy środowiska lokalnego (ocena wstępna organizacji pozarządowych) oraz projektu (ocena planowanych działań).

 


Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach złożyło wniosek, który był efektem pracy Bogusława Galika (koordynator projektu), Eweliny Świdzińskiej (nauczyciel w ZSP) i młodzieży, która wyraziła chęć udziału w projekcie. Na realizację projektu uzyskaliśmy 34 tys. zł. W ramach projektu działania młodzieży będą skupione wokół tematu: zdrowy i ekologiczny tryb życia.


Młodzież będzie chciała pokazać mieszkańcom gminy (a szczególnie młodzieży), w jaki sposób można zadbać o własne zdrowie i ekologię, bazując na lokalnych zasobach, które nie są zauważane i doceniane. Głównym zadaniem projektu będzie spektakl gastronomiczno-techniczny, który uczestnicy projektu zaprezentują wielokrotnie w różnych wariantach. Będą oni przedstawiali swoje prozdrowotne produkty, przyrządzali potrawy, omawiali ich zalety i działanie zdrowotne dla organizmu. Młodzież w ramach pokazu będzie zachęcać do spożywania owoców, warzyw i innych produktów w takiej formie, aby były zdrowe i smaczne. W czasie pokazu będzie możliwość degustacji przygotowanych potraw . Część grupy zbuduje prasę do wyciskania soku z jabłek oraz suszarnię do ziół, owoców i warzyw. Suszarnia będzie zasilana energią słoneczną i wiatrową. Urządzenia te będą też prezentowane i posłużą młodzieży do produkcji surowego soku jabłkowego podawanego publiczności.

Bogusław Galik – koordynator projektu

logo1 logo2 logo3 logo4 logo5
W3A.PL Logo