Na gościnnej Ziemi Ząbkowickiej

wymiana 1 20170829 1167911948W dniach 21 - 28.08.2017 na zaproszenie Rady Powiatu Ząbkowickiego gościliśmy grupę mieszkańców o polskich korzeniach z miejscowości Bóbrka na Ukrainie. Przyjechali na krótki wypoczynek razem ze swoimi pociechami i księżmi Edwardem Mackiewiczem i Mieczysławem Kucem z parafii św. Mikołaja. Nasi goście mieszkali w Domu Wczasów Dziecięcych w Bardzie, spotykali się z polskimi dziećmi, zwiedzali nasz powiat.

W imieniu radnych wręczyłem naszym gościom upominki w postaci wyprawek szkolnych, zorganizowaliśmy też pożegnanie przy ognisku. To już drugi przyjazd naszych partnerów z Ukrainy, których należy wspierać, bowiem życie tam, szczególnie w małych miasteczkach i na wsi jest trudne, o czym mieliśmy okazję się przekonać podczas naszej wizyty przed dwoma laty. Chciałbym też podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tego przyjazdu, bowiem tylko takie, bezpośrednie kontakty pomiędzy ludźmi tworzą atmosferę przyjaźni między narodami.

Jerzy Organiściak