Powiatowa Uroczystość Kombatancka 2017

kombatanci 2 20170925 1219782122„Nie ma dla człowieka większej wartości niż wolność i własne, wolne państwo. Zwłaszcza dla Polaków, którzy przez setki lat musieli walczyć o swoją niepodległość. Władysław Bartoszewski mawiał, że patriotyzm polega nie na mówieniu o patriotyzmie, tylko na służbie. To prawda. Miłość do ojczyzny, patriotyzm, oddanie Polce, nosi się w sercu i wyraża się w czynach.” – tymi słowami Starosta Ząbkowcki Roman Fester przywitał kombatantów wojennych oraz zaproszonych gości biorących udział w Powiatowej Uroczystości Kombatanckiej.

 

 

W piątek 22 września 2017 r. przed ziębickim Orłem Piastowskim odbył się uroczysty apel uświetniony przez Kompanię Honorową Wojska Polskiego oraz Orkiestrę Reprezentacyjną Wojsk Lądowych. Uroczystość patronatem objął Wiceminister Obrony Narodowej Michał Dworczyk. Powiatowa Uroczystość Kombatancka zgodnie z tradycją rozpoczęła się w Mszą Świętą w intencji Ojczyzny odprawiona w Bazylice Mniejszej.

 

Stamtąd uczestnicy w towarzystwie wojskowej asysty honorowej, pocztów sztandarowych i orkiestry przemaszerowali pod Pomnik Orła Piastowskiego, gdzie odbył się uroczysty apel. Nie zabrakło przemówień zaproszonych gości, salwy honorowej dla uczczenia pamięci bohaterskich obrońców ojczyzny oraz złożenia wieńców i wiązanek pod pomnikiem. Piątkową akademię zakończył okolicznościowy występ Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych.

logo1 logo2 logo3 logo4 logo5
W3A.PL Logo