Komendant straży pożarnej na emeryturze

bezpieczestwo 1 20171017 1518374849Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich – bryg. Marian Płachytka, po 36 latach służby, udał się na zasłużoną emeryturę. W poniedziałek 16 października odbyło się oficjalne pożegnanie komendanta oraz tymczasowe powierzenie jego obowiązków mł. bryg. Tomaszowi Mądremu. Nie zabrakło oczywiście przemówień, kwiatów i wzruszających podziękowań. Na oficjalnym apelu, który odbył się w siedzibie straży pojawili się przedstawiciele władz samorządowych, Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej oraz strażacy jednostki.

„Mam nadzieję, że takiego oficera będzie można wykorzystać jeszcze w innych dziedzinach życia, w kwestiach dotyczących bezpieczeństwa powiatu. Nie jest to więc pożegnanie, a podziękowanie za dotychczasową współpracę” – rozpoczął swoje wystąpienie Wicestarosta Ząbkowicki Mariusz Szpilarewicz.

Wtórowała mu Grażyna Orczyk, burmistrz Złotego Stoku „Dziękuję za wszystkie lata współpracy ze mną, z mieszkańcami Złotego Stoku i z naszymi jednostkami OSP”. Tymczasowy komendant będzie sprawował obowiązki przez okres maksymalnie 2 miesięcy. W tym czasie albo Tomasz Mądry, albo inna osoba otrzyma oficjalne powołanie na szefa komendy.