Powiat inwestuje w gminie Ziębice – droga w Starczówku oddana do użytku

inwestycje 2 20171025 1723345874Powiat Ząbkowicki po raz kolejny w tym roku może się pochwalić inwestycjami zrealizowanymi w gminie Ziębice. We wtorek 24 października odbyło się oficjalne otwarcie przebudowanej drogi powiatowej o długości 3255 m Ziębice – Osina Mała. Wartość inwestycji wyniosła 1.380.526 zł, z czego powiat na inwestycję pozyskał 1.104.420 zł z MSWiA. „To kolejna droga powiatowa, którą udało nam się przebudować w tym roku w gminie Ziębice” – informuje wicestarosta ząbkowicki Mariusz Szpilarewicz.

Oddaliśmy niedawno do użytku drogę Henryków – Skalice (prawie 2 km), której przebudowa kosztowała przeszło milion złotych, teraz ponad 3 km drogi za Starczówkiem, a jeszcze w roku ubiegłym prawie kilometr drogi w Osinie Małej” – kończy.

Na wtorkowym odbiorze drogi obecni byli przedstawiciele władz starostwa: Roman Fester i Mariusz Szpilarewicz, Zarządu Dróg Powiatowych: Antoni Drożdż i Maciej Haczkowski oraz sołtysi wsi Osiny Małej Grzegorz Stojanowski i Starczówka Marek Zając. Sołtysi, przez których miejscowości przebiega droga, złożyli na ręce obu starostów podziękowania za inwestycje oraz za stały kontakt i współpracę w trakcie realizacji zadania. Zaznaczyli, że wyremontowana droga jeszcze pół roku temu była w opłakanym stanie i zagrażała bezpieczeństwu mieszkańców. Teraz diametralnie poprawił się komfort i bezpieczeństwo podróży.

Inwestycja została zrealizowana przez Powiat Ząbkowicki w ramach likwidacji skutków klęsk żywiołowych – intensywnych opadów deszczu w czerwcu 2015 r. Przebudowę w 2017 roku przeprowadziła firma Starbag Infrastruktura Południe, która wykonała prace polegające m.in. na: wzmocnieniu uszkodzonej podbudowy jezdni, wykonaniu nowych warstw konstrukcyjnych nawierzchni z betonu asfaltowego na całej szerokości, remontach uszkodzonych zjazdów i przepustów, ścince poboczy i innych pracach ziemnych.