Nowa winda w henrykowskim Domu Opieki Caritas

inwestycje 2 20171113 1877252974Dom Opieki Św. Jadwigi Śląskiej w Henrykowie istnieje od 1998 r. i jest prowadzony przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Przebywa w nim ponad 70 osób przewlekle, somatycznie chorych, nad którymi czuwa 50-osobowy personel. W piątek 10 listopada 2017 r. w Domu Opieki została uruchomiona nowa winda, która poprawi komfort przemieszczania się po obiekcie podopiecznym. – To ważne udogodnienie – podkreśla Anna  Lewandowska, Dyrektor Domu Opieki ­ dzięki niej wszyscy pacjenci mogą przemieścić się w kilkanaście minut między piętrami, zejść na posiłek, wyjechać na świetlicę czy do kaplicy.

Na uroczystym uruchomieniu i poświęceniu windy obecni byli ks. Arcybiskup Józef Kupny (inicjator całego przedsięwzięcia), Anna Lewandowska - Dyrektor Domu Opieki, Roman Fester i Mariusz Szpilarewicz – przedstawiciele samorządu powiatowego, a także pensjonariusze i zaproszeni goście.

Nowa winda ma pomieścić dwie osoby niepełnosprawne na wózkach wraz z personelem. Jest znacznie szybsza niż poprzednia oraz bardziej cicha. Stara, historyczna winda nadal będzie służyć ale już jako eksponat w filii Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Henrykowie w auli papieskiej.