Będzie nowy ambulans i sprzęt medyczny za ponad pół miliona złotych

inwestycja 2 20170210 1222737644Ponad pół miliona złotych Powiat Ząbkowicki otrzymał za zakup nowego ambulansu medycznego oraz specjalistycznego sprzętu medycznego z przeznaczeniem dla SP ZOZ Pomoc Doraźna w Ząbkowicach Śląskich. „W piątek 10 listopada 2017 r. otrzymaliśmy promesę z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego i już ruszyły procedury przetargowe” – informuje Starosta Ząbkowicki Roman Fester. Nowy ambulans medyczny wyposażony m.in. w respirator i pompę infuzyjną ma być zakupiony do końca br.

Na ten cel Powiat Ząbkowicki otrzymał 400.000 zł. Dodatkowo na wyposażeniu ząbkowickiego pogotowia znajdzie się monitor/defibrylator oraz urządzenie do kompresji klatki piersiowej. Na te dwa, wysoce specjalistyczne urządzenia, wpłynęła kolejna dotacja w kwocie 134.500 zł.

Tabor samochodowy SP ZOZ Pomoc Doraźna w Ząbkowicach Śląskich w ostatnich latach został wysoce zmodernizowany. W lutym 2017 r. nowy kartka wraz ze sprzętem została zakupiona w ramach współpracy samorządów lokalnych. Dwa miesiące wcześniej nowy ambulans zakupiono z dotacji Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, a w połowie lipca 2015 r. w ramach leasingu operacyjnego nabyto Renault Master.