Nie będzie wieży telekomunikacyjnej na Wrocławskiej

2b„Nie będzie budowy wieży telekomunikacyjnej przy ul. Wrocławskiej w Ząbkowicach Śląskich, wokół której pojawiło się wiele kontrowersji” – informuje Starosta Ząbkowicki Roman Fester. Firma Emitel z Warszawy – główny wykonawca inwestycji po rozmowach w Starostwie Powiatowym, zdecydowała się na zmianę lokalizacji. W dniu wczorajszym firma oficjalnie wycofała wniosek o wydanie pozwolenia na budowę wieży ze Starostwa Powiatowego i będzie szukała nowej lokalizacji.

„Cieszę się, że po rozmowach zarówno z wykonawcą inwestycji jak i właścicielem terenu, na którym miała powstać wieża, udało się dojść do porozumienia i cofnąć zaplanowaną wcześniej lokalizację wieży telekomunikacyjnej” – informuje Starosta Ząbkowicki. „Głosy naszych mieszkańców oraz samorządowców zostały wysłuchane i dzięki temu spór został zażegnany" – kończy.