Karetka za ponad pół miliona w powiecie ząbkowickim

bezpieczestwo 1 20180214 1319636203To już czwarta nowa karetka, która w przeciągu trzech lat zasiliła tabor samochodowy ząbkowickiego pogotowia. We wtorek  13 lutego 2018 r. nowy ambulans wyposażony m.in. w defibrylator, urządzenie do kompresji klatki piersiowej, respirator i pompę infuzyjną, został przekazany na stan SP ZOZ Pomoc Doraźna. Wartość karetki z wyposażeniem to kwota pond 530 tys. zł.

Na uroczystości przekazania karetki obecni byli Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, Starosta Ząbkowicki Roman Fester, dyrektor SP ZOZ Pomoc Doraźna Beata Gil, a także parlamentarzyści, samorządowcy i zaproszeni goście. Zakup karetki był możliwy dzięki oszczędnościom Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, które przeznaczono na doposażenie jednostek medycznych. W sumie za 4 mln zł udało się zakupić siedem ambulansów oraz sprzęt medyczny. Jeden z nich trafił do powiatu ząbkowickiego.