"Patrz oczyma, fotografuj sercem"

Utworzono: środa, 21, luty 2018 11:20

konkurs 9 20180221 132750259815 lutego 2018 roku w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Kolory jesieni w obiektywie". Organizatorzy konkursu - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach oraz Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich - zaprosili uczniów ze szkół powiatu ząbkowickiego do zabawy sztuką fotografii i do zatrzymania wycinka rzeczywistości w pięknych kolorach jesieni.

 

Jury spotykało się w styczniu, aby omówić nadesłane prace i wybrać laureatów konkursu. Nie było to proste zadanie, ponieważ wpłynęło wiele bardzo ciekawych prac, które spotkały się z uznaniem jurorów. W skład jury weszli: Andrzej Łaba - wieloletni operator obrazu w Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu (jego pracę mogliśmy podziwiać w filmach "Powrót wilczycy", "Na całość" oraz w licznych filmach animowanych, pan Andrzej jest również pasjonatem fotografii amatorskiej), Radosław Chuchra - fotograf z wieloletnim doświadczeniem i ogromnym sercem do tego co robi, Mariusz Szpilarewicz - wicestarosta ząbkowicki, również pasjonat fotografii, którego zdjęcia zawsze trafnie oddają emocje i atmosferę fotografowanych zdarzeń oraz Barbara Drożyńska - pełnomocnik zarządu ds. organizacji szkoleń i konferencji Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich, kochająca fotografię i przyrodę.

 

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

 

I miejsce Angelika Pióro "Rdzawość kukurydzy" - Liceum Ogólnokształcące w Ząbkowicach Śląskich

 

II Miejsce Mikołaj Mirzewski "Lamrakenik" - Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim

 

III miejsce Marcin Noculak "Jesienna droga" - Szkoła Podstawowa nr 4 w Ziębicach

 

Wyróżnienia:

 1. Michał Śledź "Jesienna rozgwiazda" - Szkoła Podstawowa nr 4 w Ziębicach
 2. Sandra Krawczyk "Jesień w parku" - Szkoła Podstawowa nr 2 w Ziębicach
 3. Mateusz Śliwa "Jesienny dzień" - Ośrodek Szkolno - Wychowawczy  w Ząbkowicach Śląskich
 4. Maja Mirzewska "Smuga światła" - Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim
 5. Kamila Cholewa - "Złociste drzewo" - Szkoła Podstawowa nr 4 w Ziębicach
 6. Szymon Bołoz - "Pięknie wyglądamy w promieniach słońca" - Ośrodek Szkolno - Wychowawczy  w Ząbkowicach Śląskich
 7. Wojciech Begierski "Kolory jesiennych traw" - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach
 8. Amelia Gidlewska "Chwila jesiennej nostalgii" - Liceum Ogólnokształcące w Ząbkowicach Śląskich
 9. Justyna Szarek "Obraz serca jesieni" - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach
 10. Agnieszka Seweryn - "Cygnus Olok" - Liceum Ogólnokształcące w Ząbkowicach Śląskich
 11. Paweł Ciekiera "Jesienna rosa" - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach

 

Fundatorem nagród w konkursie było Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji ZSP w Ziębicach, Firma Prymus Oktawiusz Burgielski z Ziębic, Łukasz Ciecierski producent zniczy i wkładów ze Skalic, Biuro Rachunkowe Rachmistrz Dawid i Małgorzata Woron z Ząbkowic Śląskich oraz Firma komputerowa L-COMP Łukasz Kulikowski z Ziębic. Podczas gali mogliśmy wysłuchać wykładu pana Andrzeja Łaby, o tym jak zrobić idealne zdjęcie, uczniowie mogli też zabawić się w scenarzystów budujących historię na podstawie fotografii.Mottem organizatorów i jury były słowa Don Mc Cullina: "Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcie, cokolwiek odczuwali". Oglądając zdjęcia uczestników zobaczyliśmy, że to nie tylko technika. To magia. Możliwość zapisu ulotnych chwil i przede wszystkim emocji. Dzięki fotografiom mogliśmy podziwiać piękną złotą polską jesień uchwyconą przez fotograficzną migawkę i widzianą oczami młodych fotografików. Wyróżnione prace będziemy mogli zobaczyć w szkołach, których uczniowie zgłosili się do konkursu, a na koniec zostanie wyeksponowana w Starostwie Powiatowym w Ząbkowicach Śl.