Karpiowe łowy ruszą pod koniec maja

fcm2018 gotowiec smallIX Dolnośląsko-Opolski Meeting Karpiowy nazywany również Frankenstein Carp Meeting rozpocznie się 30 maja 2018 r. na zbiorniku  Kozielno i tradycyjnie potrwa 5 dni i 4 noce. Przez ten czas ponad 80 zapaleńców z różnych rejonów Polski, a także z zagranicy będzie walczyło o zwycięstwo i cenne nagrody. Do klasyfikacji generalnej zaliczane są karpie i amury powyżej 2 kg, a o zwycięstwie decyduje łączna waga trzech największych ryb.

 

 

IX edycja zawodów nazywanych również Frankennstein Carp Meeting to już kawałek historii. Przez ten okres udało się wypracować pozytywną opinię o imprezie, a co za tym idzie i bardzo duże zainteresowanie. W tym roku limit 35 drużyn został osiągnięty w niespełna 3 tygodnie od uruchomiania zapisów i już w lutym brakowało miejsc.” – komentuje główny organizator Daniel Ciepierski z Ząbkowic Śląskich. „Myślę nad tym, aby dziesiąta edycja w roku 2019 odbyła się po dwóch stronach naszej pięknej zaporówki dzięki czemu liczba miejsc niemal się podwoi. To się jednak wiąże ze znacznie większym obciążeniem logistycznym i organizacyjnym. Zobaczymy jaka będzie opinia uczestników oraz sponsorów IX FCM, bo w sumie ona jest najważniejsza” – kończy organizator. 

 

IX Frankenstein Carp Meeting odbędzie się w dniach 30 maja 2018 r. – 03 czerwca 2018 r na zbiorniku Kozielno. Główny celem zawodów jest promocja zasady „złów i wypuść”, wędkarstwa karpiowego oraz walorów turystycznych regionu. W zawodach weźmie udział 35 drużyn składających się z dwóch lub 3 osób. Pula nagród wyniesie 10.000 zł w sprzęcie wędkarskim.

logo1 logo2 logo3 logo4 logo5
W3A.PL Logo