Rodzinne placówki opiekuńczo-wychowawcze

opieka 1 20181015 1629651603W dniach 9-10 października br. Starosta Ząbkowicki Roman Fester  oraz dyrektor  PCPR w Ząbkowicach Śląskich Beata Mirek odwiedzili funkcjonujące na terenie Powiatu placówki opiekuńczo-wychowawcze typu rodzinnego , w których  znajduje opiekę 44 dzieci, średnio po 8 dzieci  w każdej .

Placówki rodzinne funkcjonują w Srebrnej Górze, w Przyłęku, Dzbanowe, w  Targowicy oraz w Ząbkowicach Śląskich. Mija właśnie trzeci rok ich funkcjonowania. Prowadzone są przez Stowarzyszenia „Piotruś Pan”, „Jak nie my to kto” i Stowarzyszenie „Kopciuszek”. Pan Starosta spotkał się i rozmawiał z dziećmi i młodzieżą mieszkająca w poszczególnych placówkach rodzinnych. W miłej atmosferze przy wspólnym poczęstunku rozmawiano o codziennym życiu, problemach, ale też sukcesach.

W wyniku tych wizyt należy wysoko ocenić warunki w jakich dzieci mieszkają i funkcjonują, piękne kolorowe domy, przytulne pokoje, w każdej placówce domowa atmosfera, do której dzieci chętnie wracają. Stowarzyszeniom prowadzącym te domy należy się pełne uznanie i podziękowanie za jakość realizacji tych działań jak też pełne zaangażowanie w opiekę nad powierzonymi im dziećmi.