XXI Dolnośląski Festiwal Nauki w Powiecie Ząbkowickim 24 – 26 października 2018

dfn 2018Zapraszamy serdecznie w dniach 24-26 października do udziału w wykładach, pokazach, warsztatach, konkursach, wystawach, wycieczkach i innych formach propagowania wiedzy  w ramach ząbkowickiej sesji  Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Cechą wyróżniającą organizowanych od 2001 roku ząbkowickich edycji DFN jest, oprócz podróżowania po świecie nauki, poznawanie bogatego krajobrazu przyrodniczego i kulturowego Ziemi Ząbkowickiej, każdego roku jesteśmy w innym miejscu. Dzięki temu mieszkańcy naszego powiatu, a także goście mogą zapoznać się bliżej z ciekawą historią i przyrodą tych miejsc, a także poznać niezwykłe osobowości naszego regionu.

Od samego początku ząbkowicka edycji DFN objęta jest patronatem Starosty Ząbkowickiego.Tegoroczne spotkania festiwalowe odbywać się będą nie tylko w Ząbkowicach Śl., lecz także w Ziębicach i Janowcu koło Barda (w załączniku prezentujemy program, www.festiwal.wroc.pl). W nawiązaniu do rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości XXI DFN odbędzie się pod hasłem „1918- 2018”. Twórcami festiwalu są pracownicy wrocławskich wyższych uczelni: Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Przyrodniczego, Akademii Wychowania Fizycznego, Akademii Wojsk Lądowych) oraz   instytuty Polskiej Akademii Nauk: Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN, Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN.  Ważną rolę ogrywają również środowiska pozauczelniane, instytucje kulturalne i osoby zaangażowane.

Współorganizatorami  ząbkowickiej sesji  DFN  są: Starostwo Powiatu Ząbkowickiego, Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich, Ząbkowicki Ośrodek Kultury, Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śl., Urząd Miasta i Gminy Ząbkowice Śląskie, Ziębicka Inicjatywa Obywatelska, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach, Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach, Urząd Miasta i Gminy Ziębice, Grupa Odnowy Wsi Janowiec, Urząd Miasta i Gminy Bardo, Pracownia Ceramiczna „Janowczarnia” w Janowcu, Europejskie Stowarzyszenie Ekologów, Gospodarstwo Agroturystyczne „Dom Pod Słońcem” w Janowcu.Do udziału w Festiwalu zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek, ciekawych otaczającego nas świata. Bogata oferta spotkań festiwalowych z zakresu nauk humanistycznych, ścisłych, przyrodniczych, technicznych pozwoli na  pogłębienie swoich zainteresowań lub odkrycie nowych – dotąd nieznanych, a także na poznanie pasji innych. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Festiwalu: www.festiwal.wroc.pl, na której znajdziecie Państwo program wraz z dokładnym opisem poszczególnych przedsięwzięć.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w XXI Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Jest to największe na Dolnym Śląski święto nauki!

Zobacz program DFN w Ząbkowicach Śląskich TUTAJ

Zobacz "Znani himalaiści na DFN 2018" TUTAJ