1 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z AIDS

szkolnictwo 4 20181205 1830834281Konkurs wiedzy o HIV/AIDS to już od kilku lat w powiece ząbkowickim tradycja. Zawsze na początku grudnia Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną organizują konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież pod okiem nauczycieli przyswajała przez kilka miesięcy wiedzę o tym niezwykle groźnym wirusie. W poniedziałek 3 grudnia 2018 r. tą wiedzę sprawdzała rozwiązując test. 

 

 

Komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Masełko, Bartosz Roman i Iwona Orzeszek po wnikliwej analizie testów ogłosiła zwycięzców. Bezkonkurencyjną uczennicą okazała się Natalia Kowalska, która uzyskała 69 punktów. Drugie miejsce zajęła Agata Gancarz (59 p.), a trzecie Anna Głąb (52 p.). Wszystkie dziewczęta reprezentowały ząbkowickie Liceum Ogólnokształcące. Kolejne miejsca zajęły Agata Trawa i Wiktoria Zeman (obie ZSP Ziębice). 

 

W tym dniu jednak nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy i wszyscy zostali zwycięzcami. Zdobyli bowiem wiedzę, która może w przyszłości uratować im życie. 

 

Sponsorami Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS byli:

  • Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich
  • Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich
  • Urząd Gminy Kamieniec Ząbkowicki
  • Kopalnia Gnejsu Pomianów-Doboszowice Sp. z o.o.
  • AGROL Bobolice.

logo1 logo2 logo3 logo4 logo5
W3A.PL Logo