Turniej Wiedzy Pożarniczej 2019

konkurs 1 20190408 1442618183Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się w miniony piątek, w siedzibie ząbkowickiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci i młodzież zmierzyli się z testem wiedzy, który został oceniony przez komisję w składzie: st. kpt. Paweł Gluza, dh Andrzej Gajda oraz dh Piotr Ogielski. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek i dyplomy, natomiast dla laureatów przygotowano nagrody rzeczowe, które ufundowało m.in: Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich.

Zwycięzcy etapu powiatowego wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 25 kwietnia 2019 r. w Lublinie. Poniżej klasyfikacja końcowa turnieju.

Szkoły podstawowe klasy 1-6:

I miejsce - Kapcer Olinkiewicz (Szkoła Podstawowa w Budzowie) - 26 pkt

II miejsce - Nikola Łuczak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim) - 24 pkt.

III miejsce - Dominika Winiarska (Szkoła Podstawowa w Budzowie) - 23 pkt.

Szkoły podstawowe klasy 7-8 oraz gimnazja:

I miejsce - Jakub Łysoń (Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim) - 53 pkt.

II miejsce - Mateusz Mądry (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ciepłowodach) - 52 pkt.

III miejsce - Paweł Bernard (Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim) - 34 pkt.

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce - Jędrzej Czyżewski (Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śląskich) - 28 pkt.

Fot.: EM24.pl