Remont mostu w Laskach zakończony

remont mostu w laskach zakoczony 4 20120914 1487019198Użytkownicy drogi powiatowej nr 3143 D, czyli głównej ulicy wsi Laski, mają powody do radości. Wczoraj, tj. 12 września 2012 r. zakończył się remont kapitalny mostu na strumyku Węglówka położonego tuż obok sklepu „Roma”.

Tym samym mieszkańcy wsi i osoby odwiedzające tą malowniczo położoną miejscowość nie będą musiały dłużej korzystać z objazdu przez wąską, boczną uliczkę chcąc dostać się do drogi krajowej nr 46. Stary most wymagał już pilnej wymiany na nowy, ponieważ w ostatnich latach bardzo zwiększył się tonaż pojazdów przez niego przejeżdżających, zwłaszcza pojazdy transportujące drewno dawały się we znaki poczciwemu mostkowi. Z ciężkimi pojazdami nowy most nie będzie miał problemów, ponieważ jego nośność wynosi 50 ton. Podczas skromnej ceremonii otwarcia mostu zadowolenia z wykonanej inwestycji nie krył sołtys wsi, pan Bogdan Sochacki: „Stary mostek miał już swoje lata, co dało się odczuć, gdy przejeżdżał po nim np. traktor – przechodząc w tym momencie mostkiem odczuwało się mocne wibracje. Dobrze, że mamy teraz w tym miejscu porządną, solidną przeprawę”. Natomiast Starosta Ząbkowicki, Roman Fester, życzył sołtysowi i mieszkańcom, by most im jak najlepiej i jak najdłużej służył. Przy okazji wspomniał o trwającym jeszcze remoncie muru oporowego przy drodze powiatowej w dolnej części wsi, wykonywanym przez Zarząd Dróg Powiatowych, co przyczyni się do zabezpieczenia drogi przed szkodami wytwarzanymi przez płynącą w tym miejscu rzeczkę.

Nowy most został wykonany na polecenie Powiatu Ząbkowickiego przez Zarząd Dróg Powiatowych. Roboty budowlane wykonało przedsiębiorstwo Z.P.U.H. „INSAND” Józef Gruszecki ze Złotego Stoku. Koszt wykonania nowego mostu wyniósł 258 000 złotych, przy czym połowę tej kwoty udało się pozyskać w ramach dotacji od Ministerstwa Infrastruktury.

logo1 logo2 logo3 logo4 logo5
W3A.PL Logo