Ziemia Ząbkowicka na targach REGIONTOUR w Brnie

DSC01578W dniach 17-20.01.2013r. Powiat Ząbkowicki zaprezentował ofertę turystyczną pogranicza ząbkowicko-jawornickiego na targach REGIONTOUR  w Brnie.  776 wystawców , 9 500 m2 powierzchni wystawienniczej i ponad 30 tys. odwiedzających(!) - te liczby charakteryzują najważniejsze międzynarodowe targi  turystyczne w Czeskiej Republice.

Ziemia Ząbkowicka dzięki współpracy z Mikroregionem Jawornickim mogła gościnnie prezentować swoją ofertę turystyczną na stoisku regionalnym Kraju Ołomunieckiego.

NDSC01581a targach w Brnie zaprezentowane zostały  po raz pierwszy nowe wydawnictwa promocyjne wykonane przez Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego tj.  czterojęzyczna „Mapa turystyczna Pogranicza Ząbkowicko-Jawornickiego” (skala 1 : 65 000) oraz ulotka promująca najważniejsze atrakcje turystyczne Ziemi Ząbkowickiej i Mikroregionu Jawornickiego jak i starsze, ale również cieszące się dużym uznaniem wydawnictwa (przewodniki: Szlak Cysterski na Ziemi Ząbkowickiej, Szlak Marianny Orańskiej itd.). Prezentowane były także materiały informacyjno-promocyjne z wszystkich gmin Powiatu Ząbkowickiego. W ocenie oddelegowanego na targi reprezentanta, oferta pogranicza Ząbkowicko-Jawornickiego cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających targi. Przy okazji nawiązaliśmy współpracę z Centrum Informacji Turystycznej w Jeseniku, którego przedstawiciele, obecni na sąsiednim stoisku, doceniając wartość naszej oferty i  jakość wykonanych materiałów informacyjno-promocyjnych wyrazili chęć stałej ich prezentacji na terenie Jeseników.

Pobyt i reprezentowanie Powiatu Ząbkowickiego przez osobę posługującą się biegle językiem czeskim oraz znającą dobrze ofertę turystyczną Ziemi Ząbkowickiej został sfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 ramach projektu „Promocja turystyczna pogranicza ząbkowicko - jawornickiego”.