XX lat Stowarzyszenia Inicjatyw na Rzecz Dzieci Ziemi Ząbkowickiej

xx lat stowarzyszenia inicjatyw na rzecz dzieci ziemi zbkowickiej 2 20130128 1346063063W tym roku mija dokładnie dwadzieścia lat od powstania Stowarzyszenia Inicjatyw na Rzecz Dzieci Ziemi Ząbkowickiej. Przez ten okres stowarzyszeniu udało się zorganizować 83 piesze rajdy turystyczne oraz 21 integracyjnych dla osób niepełnosprawnych. Aby uczcić okrągłą rocznicę i podziękować wszystkim wolontariuszom, którzy aktywie uczestniczyli we wszystkich rajdach roku 2012, Starosta Ząbkowicki Roman Fester zorganizował spotkanie, na które przybyło ponad 70 osób.

Wszyscy przybyli na uroczyste spotkanie to wolontariusze, przewodnicy turystyczni, kwatermistrzowie i inne osoby, które włączyły się w organizacje rajdów dla dzieci młodzieży. W roku 2012 odbyło się ich pięć, a udział w nich wzięło 862 osoby, w tym 95 niepełnosprawnych. Każdy z przybyłych na spotkanie otrzymał z rąk starosty podziękowanie, a także przewodnik turystyczny i najnowsze wydanie mapy „Pogranicze Ząbkowicko-Jawornickie”. Szczególnie mapa będzie służyła piechurom podczas imprez turystycznych w roku 2013.